Aktualności

MIEJSCEKOBIET.PL | W drodze do pracy
15668
page-template-default,page,page-id-15668,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_470,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Budujemy pomost między Twoimi zasobami, umiejętnościami i doświadczeniem, a rynkiem pracy.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa kobiet, które mają przerwę zawodową, wypadły z rynku pracy i nie wiedzą jak na niego powrócić. Dajemy konkretne narzędzia, budujemy społeczność, przekraczamy bariery i skutecznie wspieramy kobiety w budowaniu nowej ścieżki zawodowej i powrocie do pracy.
Projekt realizowany jest raz w roku. Jest on bezpłatny dla uczestniczek i w całości finansowany przez firmę Henkel, która jest jego inicjatorem.

Do projektu zapraszamy kobiety, które:

 • nie pracują minimum rok
 • chcą do pracy wrócić – wysoka motywacja to podstawa!
 • nie wiedzą zupełnie jak mają to zrobić
 • są z Warszawy i okolic
 • są pełne obaw, które pomagamy rozwiewać
Do końca 2019 r. W drodze do pracy w liczbach to:
kobiet z sukcesem wracających na rynek pracy:0%
satysfakcji i skuteczności projektu w ocenie uczestniczek:0%
10

edycji projektu

650

osób biorących udział w rekrutacji

2600

godzin warsztatów, sesji coachingowych, treningów

200

zakwalifikowanych uczestniczek

10

trenerek, ekspertek prowadzących projekt

25

wolontariuszek z Henkla zaangażowanych w projekt

7

lat trwania projektu

1

edycja rocznie

Co więcej:

1 książka napisana przez uczestniczki 2 edycji

1 film o projekcie

1 kawiarnia i spółdzielnia socjalna powstała w wyniku projektu

1 szkoła jogi

1 sklep z bielizną

1 szkoła z zajęciami rozwojowymi dla dzieci

1 firma produkująca piękne apaszki z grafikami polskich artystów

kilkadziesiąt wywiadów, materiałów prasowych, konferencji, wystąpień dotyczących projektu

Do projektu zapraszamy kobiety, które:
 • nie pracowały przez minimum ostatni rok
 • chcą do pracy wrócić – wysoka motywacja to podstawa!
 • nie wiedzą zupełnie jak mają to zrobić
 • są z Warszawy i okolic
 • są pełne obaw, które pomagamy rozwiać
Jak to robimy?
 • trening psychologiczny – intensywna praca nad poczuciem swojej mocy, wartości, nad przełamaniem obaw i barier, a to wszystko we wspaniałej, budującej atmosferze kręgu kobiet i wzajemnego wsparcia, czyli czasem łzy, a przeważnie mnóstwo śmiechu
 • trening Spadochron – najskuteczniejszy światowy program budowania ścieżki zawodowej – określamy swoje zasoby, badamy potrzeby i na tej podstawie tworzymy od nowa profil zawodowy
 • jak napisać dokumenty? jak aplikować? – czyli praca grupowa i indywidualna z doradcą zawodowym
 • autoprezentacja i emisja głosu – czyli jak mówić, a nawet poruszać się by emanować tym, czym w danym momencie emanować chcemy, a na ogół na rozmowie o pracę chcemy emanować pozytywną, mocną i profesjonalną aurą
 • trening rozmowy rekrutacyjnej – czyli jak to zrobić by zadziałało
 • trening Wendo – o stawianiu granic, które są bardzo potrzebne, gdy do pracy wracamy
 • wizyta studyjna w Henklu – czyli jak to wszystko wygląda od środka. Możemy zadać każde niewygodne pytanie
  i odczarować niepokoje – w ramach wizyty, poza wspólną ucztą, co zawsze jest miłe, spotykamy się z osobą z HR,
  z przedstawicielkami działu prawnego, marketingu, PR-u i komunikacji oraz księgowości
 • trening wizażu i sesja zdjęciowa – dla przyjemności oraz profesjonalnych zdjęć:)
 • impreza na zakończenie – często z wymianą ciuchów, pysznym jedzeniem i innymi atrakcjami
 • coaching indywidualny
 • grupa wsparcia w formie kręgu, po zakończeniu projektu – czyli trzymamy rękę na pulsie
 • nowość w kolejnej edycji! – skuteczne zarządzanie czasem, oraz budowanie profilu na portalach zawodowych
Kto za tym stoi?

Agnieszka Kramm – odpowiada za koncepcję całości projektu, czuwa nad tym, by miał on sens, był spójny, użyteczny i skuteczny, nadzoruje pracę pozostałych trenerów – czyli zarządza merytorycznie projektem. Prowadzi najpierw rekrutację, potem trening psychologiczny, współprowadzi Spadochron, uczestniczy w wizytach studyjnych oraz prowadzi coaching indywidualny. Opowiada również o projekcie i jego koncepcji w mediach, na konferencjach i wszędzie tam, gdzie kwestia powrotu kobiet na rynek pracy jest ważna. Psycholożka, trenerka, coach.

Dorota Strosznajder –inicjatorka projektu, która doskonale rozumie potrzebę wspierania kobiet, walczy ze stereotypowym postrzeganiem kobiet w życiu prywatnym i zawodowym. W firmie Henkel Polska jest dyrektorką działu komunikacji korporacyjnej na Polskę i kraje bałtyckie. Pełni także funkcję pełnomocnika zarządu ds. odpowiedzialności społecznej. Pomysłodawczyni i inicjatorka programu networkingu i wspierania karier kobiet oraz programów mentoringowych w polskim oddziale firmy. Dostrzegając potrzebę popularyzacji idei różnorodności w środowisku biznesowym, zainicjowała również Kongres Różnorodności, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń CSR w Polsce. Absolwentka studium Praktyka i Mistrza NLP oraz certyfikowana mentorka.

Sylwia Grenda – dba by wszystko odbyło się wtedy kiedy ma się odbyć, pilnuje grafiku, odpowiada na tysiące pytań podczas rekrutacji, czyli nadzoruje projekt organizacyjnie. Oprócz tego wzmacnia wiarę kobiet we własne możliwości, uczestniczy w spotkaniach i współprowadzi Spadochron. Psycholożka, trenerka.

Katarzyna Bąkowicz – uczy emisji głosu, odpowiedniej postawy, chodzenia na szpilkach i przełamywania oporów w wypowiadaniu się, czyli prowadzi trening autoprezentacji i emisji głosu; doradca ds. komunikacji medialnej i biznesowej, ekspert personal brandingu. Przygotowuje do pracy mikrofonowej dziennikarzy radiowych i telewizyjnych. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu autoprezentacji i komunikacji dla mediów i biznesu, pomaga w planowaniu kariery zawodowej i osiąganiu sukcesu. Opracowuje strategie wizerunkowe, przygotowuje osoby ze sfery publicznej do wystąpień, prezentacji oraz kontaktów z dziennikarzami. Obserwatorka rzeczywistości, fascynatka głosu, miłośniczka Berlina.

Grażyna Rembelska – przygotowuje uczestniczki do rozmów z pracodawcami, posiada wieloletnie doświadczenie w biznesie w zakresie doboru i rozwoju personelu. Prowadzi treningi, szkolenia, sesje coachingu indywidualnego i rozwoju osobistego. Ma wieloletnie doświadczenie w doradztwie zawodowym, pomocy psychologicznej i wsparciu w sytuacjach związanych z utratą pracy oraz zmianą zawodu. Psycholożka, która ukończyła szkołę psychoterapii w Ośrodku INTRA, studium analizy transakcyjnej, szkołę terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży, I i II stopień terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz kurs pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysowych.

Ewa Rutkowska – uczy kobiety jak mają się wspierać, jak mówić NIE, jak stawiać granice. Filozofka, trenerka Wendo, trenerka równościowa i antydyskryminacyjna, współautorka poradnika dla nauczycieli i nauczycielek „Równa szkoła – edukacja wolna od dyskryminacji”. Współautorka raportów Feminoteki „Ślepa na płeć – edukacja równościowa po polsku” oraz „Kogo chronimy przed przemocą? Raport Krytyczny na temat realizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie”.

Monika Morys – wspiera uczestniczki w odpowiednim przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Doradza kobietom jak ze zwykłego CV zrobić takie, które zadziała.
Z wykształcenia jest pedagogiem pracy ze specjalizacją poradnictwo i orientacja zawodowa. Studiowała również prawo i administrację na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzanie zasobami ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej. Jest coachem certyfikowanym przez Grupę TROP. Po parunastu latach pracy w dużej międzynarodowej firmie w roli szefowej działu personalnego postawiła na zmianę. Zrezygnowała z pracy w korporacji na rzecz swojej pasji, czyli indywidualnej pracy z kobietami służącej ich rozwojowi, w oparciu o wiedzę z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim.  W wolnym czasie lubi rozmawiać, czytać, oglądać filmy i spacerować z psem.

Inicjator i fundator projektu: Henkel Polska

Firma Henkel aktywnie wspiera w ramach swojej organizacji kulturę różnorodności w odniesieniu do wieku, narodowości i płci swoich pracowników, widząc w niej szansę i warunek osiągania biznesowych sukcesów. Jako uznany lider zrównoważonego rozwoju Henkel zajmuje czołowe miejsca w wielu międzynarodowych indeksach i rankingach.

W Polsce cieszy się reputacją dobrego pracodawcy i firmy odpowiedzialnej społecznie, co potwierdzają liczne niezależne wyróżnienia m.in. wielokrotnie przyznane Listki Polityki, tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania czy certyfikat HR Najwyższej Jakości. Henkel jest też sygnatariuszem Karty Różnorodności a także inicjatorem Kongresu Różnorodności. W ramach realizowanej polityki różnorodności wspiera rozwój zawodowy i szanse kobiet na polskim rynku pracy wewnątrz jak i na zewnątrz swojej organizacji. Program „W drodze do pracy” jest jednym z kluczowych działań w tym obszarze.

Henkel oferuje na całym świecie produkty wiodących marek i technologie w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), Beauty Care (kosmetyków) oraz Adhesive Technologies (klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych). Kluczowe marki Henkla to m.in. Persil, E, Perwoll, Pur, Somat, Schwarzkopf, Palette, Glis Kur, Fa, Ceresit, Loctite, Pattex czy Pritt.

Więcej informacji: www.henkel.pl

Rekrutacja do projektu otwierana jest w lutym, ruszamy w marcu, do czerwca prowadzimy intensywne zajęcie. A w wakacje – i tuż po nich – dziewczyny wracają do pracy!